Legislatíva pre finančných sprostredkovateľov

Od 1.1.2010, resp. 2011 je finančné sprostredkovanie v sektore Poskytovanie úverov regulovaným a dohliadaným podnikaním od NBS, v zmysle zákona 186/2009 Z.z. Finančné sprostredkovanie vyžaduje licenciu od NBS alebo registráciu v NBS. Subjekt, ktorý chce vykonávať finančné sprostredkovanie, môže byť samostatný finančný agent, tzv. SFA (čo sa mnohým subjektom z ekonomických dôvodov neoplatí), alebo môže byť podriadeným finančným agentom, tzv. PFA, ktorého SFA zastreší.

Zákon kladie na subjekty požiadavky bezúhonnosti, odbornej spôsobilosti, organizačnej pripravenosti a technickej pripravenosti. PFA časť z toho nemusí spĺňať. Hypo Consulting Vás splnením zákonného rámca prevedie a pomôže vám podmienky NBS splniť. Hypo Consulting je práve SFA v sektore Poskytovanie úverov a preto, ak máte záujem o vykonávanie sprostredkovania v sektore Úvery, kontaktujte nás pre nadviazanie spolupráce.

Otázky na spôsoby registrácie v registroch NBS a možnosti kombinovania rôznych typov zápisov (SFA, PFA, VFA) v registroch NBS Vám rád zodpovie a vysvetlí pracovník našej spoločnosti.

 

CHCETE STRETNUTIE?
Vyplňte tento formulár a my Vám zavoláme.

 

 

 

Kalkulačka výhodnosti prefinancovania hypotéky

Naša kalkulačka vám poskytne prvotnú predstavu o výhodnosti zmeny banky vo Vašej situácii. Podrobné kalkulácie Vám bezplatne vytvorí a prediskutujú s Vami naši hypotekárny špecialisti. Spočítajte si teraz jednoducho, či sa Vám prefinancovanie hypotéky oplatí:

Základné údaje o Vašej hypotéke

Pôvodná splatnosť rokov
Ako dlho celkem splácate? rokov
Aktuálna splátka

Hypotéka na ďalšie obdobie v rovnakej banke

Aktuálna dlžná čiastka
Ponuka nového úroku banky %
Ponuka úroku na nové obdobie, ak ju poznáte. Ak ju nepoznáte, zadajte aktuálny úrok.
Vaša nová splátka bude

Hypotéka pri zmene banky

Naša orientačná ponuka úroku
%
Sankcia za predčasné splatenie
Splátka v novej banke bude

Spočítať
Kontaktný formulár »
pecet
HypoConsulting.sk - hypotekárne centrum